Utlysning av Bratsjer
I forbindelse med prosjektet Instrumenter i Fokus har UNOF har gått til innkjøp av tre bratsjer av god kvalitet som skal brukes av unge musikere i alderen 13-18 år med behov for godt instrument. Disse instrumentene skal lånes ut med utgangspunkt ett år med mulighet for forlengelse. For å dekke utgifter til forsikring har vi en leiepris på 500 kr pr år for instrumentet. Instrumentene har forskjellig størrelse og er tilpasset aldersgruppen.
Instrumentene er:
- Bratsj av merket «Verksted Gschaider», det er et relativt lite instrument med kroppslengde 39 cm og strengelengde 36 cm. Instrumentet passer for en viderekommen elev. Bue følger med.
- Bratsj fra Fabrizio di Pietrantonio fra 1972, 40,5 strengelengde 37 passer for en viderkommen elev. Bue følger med.
- Bratsj fra Barbara Gschaider 2023 kroppslengde 41 og strengelengde 37,5 passer for elev på høyt nivå. Schaeffer bue følger med.
Krav til søkeren:
- Må spille fast bratsj i et orkester som er medlem av UNOF
- Være mellom 13 og 18 år
Krav til søknaden:
Søkere må sende inn en liten motivasjonsvideo der de forteller om seg selv, spillingen sin og spiller et selvvalgt stykke på det instrumentet de disponerer nå.
Det er mulig å legge ved skriftlig søknad i tillegg, og vi ønsker en anbefaling fra dirigenten i søkerens orkester. Søknadene vil bli vurdert av et utvalg satt ned av «Norske Bratsjister».
Send søknad med vedlegg eller link til video til Norske bratsjister norskebratsjister@gmail.com merk e-posten med «Søknad om ungdomsbratsj»