UNOF pusser opp fasaden

x min lesetid

De Unges Orkesterforbund og NUSO — Norsk Ungdomssymfoniorkester har fått nye logoer, og en helhetlig ny visuell profil.Dette har vi gjort etter ønske fra UNOFs landsstyre, og som en del av det pågående arbeide om å synliggjøre UNOF og orkesteraktiviteten i Norge. Hensikten er at vi skal ha en enhetlig og lett gjenkjennelig framtoning i vår kommunikasjon.Logoene og den visuelle profilen er utviket i samarbeid med Blå Design.Vi ønsker at kretsene tar den nye profilen i bruk. For de orkestrene som måtte ønske det, har vi også maler for plakater og brosjyrer som er enkle å bruke.Her kan du lese mer om den visuelle profilen og finne maler du kan laste ned.

Lese mer?

Hold deg oppdatert på orkesterverdenen.

Vis alle
Lag din egen Halloween-konsert! Lag din egen Halloween-konsert!
Jun 2, 2025
Vil dere prøve ut en ny type tematisk konsert? Halloween har blitt en stor høytid for godterielskende barn og mange orkestre har de siste årene prøvd seg på Halloween-konserter med skummel musikk og tilhørende sceniske elementer.
Frivilligheten som arbeidsplassFrivilligheten som arbeidsplass
Jan 31, 2025
Nestleder Unn Christel Berg Aune har skrevet brev til Frivillighet Norge etter at hun deltok på fagkonferanse i forbindelse med Frivillighetens dag.
UNOFs første nettverkssamling for kretseneUNOFs første nettverkssamling for kretsene
Jan 30, 2025
Lørdag 18. januar inviterte vi til vår første nettverkssamling. Representanter fra nesten alle kretsene var representert for en dag med faglig påfyll, gode diskusjoner og inspirerende innlegg!
Nye orkester i UNOFNye orkester i UNOF
Jan 22, 2025
I løpet av året har vi fått 13 nye orkestre i både sør og nord, øst og vest. La oss ta en nærmere titt på dem.