Si hei til Orkesteråret 2024!

x min lesetid

Se video!UNOF ble stiftet 20. april 1974, og har dermed 50 års jubileum i 2024!Dette skal feires med hele det norske orkesterlivet – fra våre medlemmer til samarbeidspartnere og alt imellom. Gå gjerne inn på orkesteraret.no og meld deg på vårt jubileums-nyhetsbrev, slik at du holder deg oppdatert på hva som skjer før og under feståret.

Lese mer?

Hold deg oppdatert på orkesterverdenen.

Vis alle
Stort behov for støtteStort behov for støtte
Jun 13, 2025
Orkester for alle er en støtteordning som dekker deltakeravgifter på sommermusikkskoler for de som trenger økonomisk hjelp til det. Det er så langt i år delt ut støtte til over 60 barn og unge som ikke klarer å dekke deltakeravgiften selv. "Det er helt tydelig at det er et stort behov der ute, og vi har allerede brukt opp de 200 000 kronene vi har fått fra Grieg Foundation! Heldigvis har vi midler i bakhånd slik at vi kan hjelpe de som søker fram til sommeren" sier rådgiver og saksbehandler i UNOF Torunn Kristoffersen.
Frifond 25 år - UNOF var med fra starten! Frifond 25 år - UNOF var med fra starten!
Jun 5, 2025
Frifond fyller 25 år ! UNOF har vært med fra oppstarten. 
- Sommermusikkskole er verdens morsomste aktivitet- Sommermusikkskole er verdens morsomste aktivitet
May 20, 2025
For første gang hadde UNOF en egennettverkssamling for sommermusikkskolene. Samlingen i Drammen lørdag 10. mai var for å dele erfaringer, tanker, ideer om økonomi og planlegge videre for de15 sommermusikkskolene i UNOF.
Det er viktig at barn får mulighet til å spille et instrumentDet er viktig at barn får mulighet til å spille et instrument
Apr 29, 2025
Nestleder Unn Christel Berg Aune har svart NRK på artikkelen om at færre spiller et instrument.