De Unges Orkester­forbund

En landsomfattende organisasjon for barne- og ungdomsorkestre i Norge. UNOF har 6 000 medlemmer i alderen 4–26 år, som spiller i 180 lokale orkestre.

Landsmøte 2026

De Unges Orkesterforbund (UNOF) sitt Landsmøte gjennomføres 17.–19. april 2026 på Scandic Hell, Stjørdal. Vi gleder oss stort til å samle medlemmer fra hele landet til en helg full av spennende program og gode diskusjoner.

Hjertelig velkommen til Trøndelag i 2026!

Landsmøte 2026

Landsmøte 2026

De Unges Orkesterforbund (UNOF) sitt Landsmøte gjennomføres 17.–19. april 2026 på Scandic Hell, Stjørdal. Vi gleder oss stort til å samle medlemmer fra hele landet til en helg full av spennende program og gode diskusjoner.

Hjertelig velkommen til Trøndelag i 2026!

Landsmøte 2026

Aktuelt

Hold deg oppdatert på orkesterverdenen.

Vis alle
Ledige utvekslingsplasser: To unge strykere søkes til Tokyo, mars 2026 Ledige utvekslingsplasser: To unge strykere søkes til Tokyo, mars 2026
Dec 12, 2025

Ledige utvekslingsplasser: To unge strykere søkes til Tokyo, mars 2026

Vil du spille i et internasjonalt ungdomsorkester i Tokyo? Nå søker vi to unge musikere (16–23 år) som spiller fiolin, bratsj eller cello til Toyota Youth Orchestra Camp (TYOC) i mars 2026.
Østfold + Buskerud = konsertmagi Østfold + Buskerud = konsertmagi
Dec 4, 2025

Østfold + Buskerud = konsertmagi

Siste helg i november fikk publikum i både Fredrikstad og Drammen oppleve et flott samarbeidsprosjekt mellom to av våre medlemsorkestre.
Dirigentsamling på Lillestrøm Dirigentsamling på Lillestrøm
Nov 25, 2025

Dirigentsamling på Lillestrøm

Den 15. november samlet dirigenter fra hele landet seg i Lillestrøm for en dag fylt med erfaringsdeling og sosialt samvær. Her er noen av de faglige høydepunktene.
UNOFs høringssvar til Musikklandet: Nå må musikkfrivilligheten løftes! UNOFs høringssvar til Musikklandet: Nå må musikkfrivilligheten løftes!
Nov 14, 2025

UNOFs høringssvar til Musikklandet: Nå må musikkfrivilligheten løftes!

Vi har lest musikkutredningen Musikklandet – Flerstemt musikkpolitikk for framtiden, og dette er våre innspill.

Noen av våre medlemsorkestre

Vi har mange unike medlemsorkestre, og her er to tilfeldig utvalgte.

Vis alle
Vestre Aker GresshopperVestre Aker Gresshopper

Vestre Aker Gresshopper

Vestre Aker Strykeorkester er et av Norges største strykeorkester for barn og ungdom. Elever fra fire til nitten år utvikler musikalitet og musikkglede gjennom samspill, seminarer og konserter.
Vestre Aker LillestrykVestre Aker Lillestryk

Vestre Aker Lillestryk

Vestre Aker Strykeorkester er et av Norges største strykeorkester for barn og ungdom. Elever fra fire til nitten år utvikler musikalitet og musikkglede gjennom samspill, seminarer og konserter.

Orkesteret er et foreldredrevet orkester som tilbyr individuell instrumentalundervisning på fiolin, bratsj, cello og kontrabass på flere av barneskolene i bydel Vestre Aker i Oslo. Alle medlemmer har i tillegg tilbud om ukentlig orkesterøvelse i grupper tilpasset sitt nivå og alder.

Vi samarbeider med Oslo kulturskole og har flinke, profesjonelle pedagoger til alle instrumentgrupper.

Vi tar imot både nybegynnere og mer erfarne barn og unge som ønsker å spilles et strykeinstrument hos oss. Vi har profesjonelle instruktører som er lærere og dirigenter.

Orkesteret arrangerer både seminarer og turer gjennom året, og har også et samarbeid med et tysk skoleorkester i Lübeck for våre eldste medlemmer.

Lillestryk er vårt aspirantorkester.

UNOF er medlem av følgende organisasjoner:

Kulturalliansen
Norsk musikkråd
Frivillighet Norge
World Federation of Amateur Orchestras
LNU – Norges barne- og ungdomsorganisasjoner
European Orchestra Federation
Musikkens studieforbund